Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Problem] niemoge zrobic itemu (np 100cc ;/) + jak zrobic drzwi na lvl?


MasterofFps

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

od paru dni niemoge wgl zrobic cc i innych itemow x100 = juz rozwiazalem ten problem.. a raczej problem sam sie rozwiazal

 

 

moge po 1 robic ;/ /i xxxx c gdy wpisze /i xxxx 100 wykakuje mi takie cos
juz wgl nawet po 1 niemoge robic ;/ HELP ME !!!
screen :

1372252882-U374573.png


;/ jak ten blad usunac?? wkurza -,-

hmm nw dlaczego ale na postaci [GOD]... moge robic wszystko tam mam access 10 a na postaci hoster niemoge robic itemow a mam tez access 10 ;/ oco kaman ??

 


jak zrobic drzwi na lvl np 2k,6k,8k,10k,15k,50k,60,80,100k,200k,300k,400k,500k,600k,700k,800k,1mln ???
znalazlem poradniki do 999 ;/

za pomoc dam 2x5 w profilu + 2xlike it :D

Opublikowano

Co do bramki lvlowej to edytujesz map editorem i w action id dajesz 12000, 15000, 110000 i analogicznie czyli 1(lvl)

niedziala...(juz wczesniej sprawdzalem :D z innych for poradniki )

wyskakuje takie cos

 

screen :

 

1372285214-U374573.png

 

Opublikowano

Bramka LVL:

w data/actions

actions.xml

<action actionid="666" event="script" value="drzwi.lua"/>  

w data/actions/scripts

utworz plik drzwi.lua

function onUse(cid, item, fromPosition, itemEx, toPosition)
       if item.actionid == aktionajdi and item.itemid == ajdi drzwi then
           poziom = getPlayerLevel(cid)
           if poziom >= 1000 then -- lvl do bramki levelowej
                    doTransformItem(item.uid,item.itemid+1)
                 doTeleportThing(cid,toPosition)
           else
               doPlayerSendTextMessage(cid,25,"Nie masz wymaganego levela.")
           end
    end
return true
end  

Tylko sprawdz czy przypadkiem Action id 666 juz nie jest zajety

Opublikowano

Bramka LVL:

w data/actions

actions.xml





<action actionid="666" event="script" value="drzwi.lua"/>  

w data/actions/scripts

utworz plik drzwi.lua





function onUse(cid, item, fromPosition, itemEx, toPosition)
       if item.actionid == aktionajdi and item.itemid == ajdi drzwi then
           poziom = getPlayerLevel(cid)
           if poziom >= 1000 then -- lvl do bramki levelowej
                    doTransformItem(item.uid,item.itemid+1)
                 doTeleportThing(cid,toPosition)
           else
               doPlayerSendTextMessage(cid,25,"Nie masz wymaganego levela.")
           end
    end
return true
end  

Tylko sprawdz czy przypadkiem Action id 666 juz nie jest zajety

skrypt wyglada dobrze :D jutro dodam do expowisk :D

mam jeszcze 1 pytanie co do



doPlayerSendTextMessage(cid,25,"Nie masz wymaganego levela.")

 

tam gdzie jest 25- co wlasciwie oznacza to 25 ? co sie stanie jak wpisze np 26 albo 23 >?

 

 

dobrze to zrobilem??

bo drzwi mi niedzialaja caly czas pisze door is locked

skrypt :

function onUse(cid, item, fromPosition, itemEx, toPosition)
       if item.actionid == 666 and item.itemid == 5103 then
           poziom = getPlayerLevel(cid)
           if poziom >= 100000 then -- lvl do bramki levelowej
                    doTransformItem(item.uid,item.itemid+1)
                 doTeleportThing(cid,toPosition)
           else
               doPlayerSendTextMessage(cid,25,"Nie masz wymaganego levela.")
           end
    end
return true
end  
Opublikowano

Raczej action id 666 jest już zajęty zmień go na jakiś inny.

Jeśli się nie mylę to to 25 to jest kolor na chacie ale go nie zmieniaj.

function onUse(cid, item, fromPosition, itemEx, toPosition)
       if item.actionid == 34276 and item.itemid == 5103 then
           poziom = getPlayerLevel(cid)
           if poziom >= 100000 then -- lvl do bramki levelowej
                    doTransformItem(item.uid,item.itemid+1)
                 doTeleportThing(cid,toPosition)
           else
               doPlayerSendTextMessage(cid,25,"Nie masz wymaganego levela.")
           end
    end
return true
end  

 

teraz to tak wyglada i nadal niedziala ;/... moze trzeba to id dodac gdzie indziej?

Opublikowano

a zobacz ten skrypt:

data/actions/scripts zrob doorlvl.lua

-- Skrypt by Drozd --
local config = 
{
lvl = 15 -- Potrzebny lvl do przejscia przez bramke
}
function onUse(cid, item, frompos, item2, topos)
pos = getPlayerPosition(cid)
if getPlayerLevel(cid) >= config.lvl then
if pos.x == topos.x then
if pos.y < topos.y then
pos.y = topos.y + 1
doSendMagicEffect(getCreaturePosition(cid), CONST_ME_TELEPORT) 
else
pos.y = topos.y - 1
doSendMagicEffect(getCreaturePosition(cid), CONST_ME_TELEPORT) 
end
elseif pos.y == topos.y then
if pos.x < topos.x then
pos.x = topos.x + 1
doSendMagicEffect(getCreaturePosition(cid), CONST_ME_TELEPORT) 
else
pos.x = topos.x - 1
doSendMagicEffect(getCreaturePosition(cid), CONST_ME_TELEPORT) 
end
else
doPlayerSendTextMessage(cid,22,"Stan na przeciwko drzwi !")
end
else
doPlayerSendTextMessage(cid,22,"Nie masz " .. config.lvl .. " lvlu do przejscia przez bramke !")
end
    return 1
end  

data/actions/actions.xml

<action actionid="9996" script="doorlvl.lua" />  

 

Teraz w map edytorze dajesz dla drzwi actiond id: 9996

Opublikowano

a zobacz ten skrypt:

data/actions/scripts zrob doorlvl.lua



-- Skrypt by Drozd --
local config = 
{
lvl = 15 -- Potrzebny lvl do przejscia przez bramke
}
function onUse(cid, item, frompos, item2, topos)
pos = getPlayerPosition(cid)
if getPlayerLevel(cid) >= config.lvl then
if pos.x == topos.x then
if pos.y < topos.y then
pos.y = topos.y + 1
doSendMagicEffect(getCreaturePosition(cid), CONST_ME_TELEPORT) 
else
pos.y = topos.y - 1
doSendMagicEffect(getCreaturePosition(cid), CONST_ME_TELEPORT) 
end
elseif pos.y == topos.y then
if pos.x < topos.x then
pos.x = topos.x + 1
doSendMagicEffect(getCreaturePosition(cid), CONST_ME_TELEPORT) 
else
pos.x = topos.x - 1
doSendMagicEffect(getCreaturePosition(cid), CONST_ME_TELEPORT) 
end
else
doPlayerSendTextMessage(cid,22,"Stan na przeciwko drzwi !")
end
else
doPlayerSendTextMessage(cid,22,"Nie masz " .. config.lvl .. " lvlu do przejscia przez bramke !")
end
    return 1
end  

data/actions/actions.xml



<action actionid="9996" script="doorlvl.lua" />  

 

Teraz w map edytorze dajesz dla drzwi actiond id: 9996

 

no niby jest wszystko ok :D

ale .... niemoge przez drzwi przejsc ;/

screeny :

 

 

1372507428-U374573.png

1372507641-U374573.png

1372507457-U374573.png

 

 

 

 

jak widac :

id to 9996

gdy klikam na drzwi effekt jest jak by mnie ktos hitnal z miecza...

moj lvl to 600k+

 

skrypty :

 

 

<action actionid="9996" script="doorlvl.lua" /> 

-- Skrypt by Drozd --
local config = 
{
lvl = 1500 -- Potrzebny lvl do przejscia przez bramke
}
function onUse(cid, item, frompos, item2, topos)
pos = getPlayerPosition(cid)
if getPlayerLevel(cid) >= config.lvl then
if pos.x == topos.x then
if pos.y < topos.y then
pos.y = topos.y + 1
doSendMagicEffect(getCreaturePosition(cid), CONST_ME_TELEPORT) 
else
pos.y = topos.y - 1
doSendMagicEffect(getCreaturePosition(cid), CONST_ME_TELEPORT) 
end
elseif pos.y == topos.y then
if pos.x < topos.x then
pos.x = topos.x + 1
doSendMagicEffect(getCreaturePosition(cid), CONST_ME_TELEPORT) 
else
pos.x = topos.x - 1
doSendMagicEffect(getCreaturePosition(cid), CONST_ME_TELEPORT) 
end
else
doPlayerSendTextMessage(cid,22,"Stan na przeciwko drzwi !")
end
else
doPlayerSendTextMessage(cid,22,"Nie masz " .. config.lvl .. " lvlu do przejscia przez bramke !")
end
    return 1
end  

 

 

 

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...